Logo ZSP w Rogowie Opolskim
Dzisiaj jest 16.01.2021 
Strona główna Adresy ZSP
Godzina 13:04:16
Aktualności
Informacje o ZSP Nr3
Komunikaty szkolne
Kronika Szkoły
Koła zainteresowań
Osiągnięcia
Historie szkół
Z życia przedszkoli


Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Rogowie Opolskim zajmuje trzy budynki w następujących wsiach; w Gwoździcach, w Rogowie Opolskim i Dąbrówce Górnej.
Gwoździce

W jednopiętrowym budynku na ulicy Opolskiej - głównej ulicy wsi - istnieje przedszkole.

Codziennie uczęszcza do niego ponad dwudziestka dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Maluchy bawią się, uczą i poznają otaczający ich świat. Mają takie zajęcia jak naukę czytania i pisania (starszaki), język niemiecki, religię, logopedię, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe i rytmikę. Sympatyczni pracownicy, urozmaicone zajęcia i towarzystwo rówieśników sprawia, że dzieci chętnie przychodzą do przedszkola. Tak jest we wszystkich przedszkolach Zespołu.
Rogów Opolski

W Rogowie Opolskim w budynku w którym mieściła się do 2000 roku ośmioklasowa szkoła podstawowa znajduje się zarówno przedszkole jak i trzyklasowa szkoła podstawowa. Sale szkolne są przestronne i jasne. Korytarz udekorowany jest pracami uczniów i żywymi kwiatami.

Przy wejściu do sali przedszkola przykuwa uwagę akwarium. Na końcu długiego korytarza stoją szafki, w których dzieci trzymają ubrania wierzchnie. Do budynku są dwa oddzielne wejścia.

Wokół budynku jest wiele zieleni. Z tyłu znajduje się plac zabaw i boisko do gry w piłkę nożną. Wiosną można też grać w siatkówkę. Na krańcach terenu szkolnego co roku dzieci sadzą drzewka w ramach poglądowej lekcji przyrody w Międzynarodowym Dniu Ziemi.
Dąbrówka Górna

Jadąc główną ulicą w Dąbrówce Górnej zauważymy dwupiętrowy budynek z poddaszem. To właśnie jest szkoła podstawowa i przedszkole. Na parterze ma także swoją siedzibę biblioteka wiejska.

Każda klasa ma swoją salę, którą się opiekuje i w której przeprowadzane są lekcje. Zmiana sal następuje tylko na lekcjach wyrównawczych, wychowania fizycznego i informatyki. Pokój nauczycielski znajduje się na pierwszym piętrze. Na ścianach w korytarzu wiszę tabla absolwentów i gazetki z kół zainteresowań. Młodzież chętnie uczęszcza na zajęcia dodatkowe.
Dekoracją korytarzy zajmuje się Samorząd Uczniowski wybierany co roku w wyborach.

W szkole uczniowie mogą codziennie zjeść ciepły posiłek.

ZSP w Rogowie Opolskim
Dziś jest 16 dzień roku.
Imieniny:
Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Projekty Unijne w naszej szkole


„Akademia Przedszkolaka”
„Uczę się - aby być szczęśliwym”
"Wiedza+Kompetencje=Sukces"
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III SP”
"Przez więdzę i kulturę do rozwoju wsi"
"Szkoła Na Tak"
Pracownia komputerowa

Masz sugestie jak można ulepszyć tę stronę lub masz jakieś pytania!
Napisz do nas!!!

Informujemy że w roku szkolnym2011/2012 Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przekazał dzieciom rozpoczynającym naukę w naszej szkole wyprawki w skład, których wchodzi plecak oraz piórnik z całym wyposażeniem.

Przydatne strony

Kuratorium Opole
OKE
WODIP
MEN

   
autor mgr Agata Knysz